MARION - A total of 282 swimmers from 10 different teams competed this past Saturday at the Ray Fosse Park city pool in Marion. No team standings were kept, but Marion did fare quite well with 20 first-place finishes, 18 second-place finishes, and 16 thirds.
Competing against the Marlins were teams from Anna, Carbondale, Salem Du Quoin, Calvert City, Ky., Herrin, Mount Vernon, Nashville and Pinckneyville.
Following is a breakdown of Marion's top finishers:
First place
Lila Ackerman Girls 6under 25m free & 25m back
Aubrey Ackerman girls 11yr 50m breast
Teagan Brotherton Girls 7yr 25m free & 25m breast &25m fly
Marley BenAvi Boys 10yr 25m free & 25m fly
Carson Patton Boys 11yr 50m free & 25mbreast & 25m fly
Shelby Puffer Girls 14yr 50m free
Ray Faith . Boys 15yr 50m free & 50m breast
Riley Faith boys 13yr 50m free
Kaden Barber boys 16yr 50m free & 50m back & 50m breast & 50m fly
Zachary Gugle boys 17yr 50m free &50m back & 50m breast
Piper Gunther girls17yr 50m free & 50m breast & 50m fly
Daniel Gundlach boys 18 yr 50m free & 50m breast
Ysabella Zubiri 10yr 25m back
Lacey Edwards 11yr 50m Fly
Camden Dodds 18yr 50m back & 50m fly
Emma Nicotra girls 25m breast
Dylan Abney girls 9yr 25m breast
Eli Springvloed boys 13yr 50m breast & 50m fly
Shelby Puffer girls 14yr 50m breast
Dane Bell 14yr boys 50m fly
Second place
Max Motsinger . Boys 9yr 25m free & 25m back & 25m breast & 25m fly
Jaidyn Tiberio Girls 8yr 25m free
Tori Rees Girls 9yr 25m free & 25m back
Eli Springvloed Boys 13yr 50m free & 50m back
Marissa Miller girls 16yr 50m free & 50m back & 50m fly
Khaner Barber boys 12yr 50m free 50m fly
Dane Bell boys 14yr 50m free & 50m back & 50m breast
Zoe Boatright 17yr 50m free & 50 m breast
Camden Dodds 18yr 50m free & 50 m breast
Sophia Spence 18yr 50m free & 50m breast & 50m fly
Collen King 8yr 25m back
Shelby Puffer girls 14yr 50m back & 50m fly
Carson Patton boys 11yr 50m back
Ray Faith boys 15yr 50m back & 50m fly
Charli Smith boys 10yr 25m breast
Ysabella Zubiri gorls 10yr 25m breast
Riley Faith boys 13 50m breast
Daniel Gundlach 18yr boys 50m fly
Third place
Macie Clark Girls 10yr 25m free & 25m back & 25m breast
Alexa McCuan Girls 12yr 50m free & 50m back & 50m fly
Lacey Edwars Girls 11yr 50m free & 50m back
Mikayla Miller girls 13yr 50m free
Gabe Kidd boys 14yr 50m free & 50m back & 50m breast &50m fly
Brian King boys 11yr 50m back
Isaac Donaldson boys 15yr 50m back
Riley Faith boys 13yr 50m back
Teddy Weaver boys 7yr 25m breast
Maggie Clark girls 7yr 25m breast
Chapman Springvloed boys 8yr 25m breast
Tori Rees girls 9yr 25m breast
Isaac Donaldson boys 15yr 50m breast & 50m fly
Tori Rees girls 9yr 25m fly
Evan Utley boys 8yr 25m fly
Ysabella Zubiri girls 10yr 25m fly